Templates by BIGtheme NET

Leonardo rikthehet te Milan, roli i ri që i propozojnë pronarët e rinj

Pronarët e rinj të Milanit, “Elliott management” raportohet se kanë kontaktuar ish lojtarin, dhe trajnerin e Milanit, Leonardo pasi  Paolo Maldini i refuzoi ata

Rrjeti i financave Elliott tani kanë marrë tërësisht klubin pasi që presidenti Yonghong Li u zhyt në borxhe, por bordi i ri i drejtorëve pritet që të votohet më 121 korrik.

Sipas Sky Sport Italia, ponarët e rinj e kanë kontaktuar Leonardon për të kërkuar nëse është i interesuar për rolin e ri.

Braziliani flet disa gjuhë shumë mirë dhe përvoja e tij në fusha të ndryshme sportive, si drejtor i Milanit dhe Paris Saint-Germain, trajner i Rossoneri dhe rivalëve të tyre Inter do të vije në shprehje.

Një tjetër ish lojtar i Milanit, Maldini ishte kontaktuar sot për një pozitë brenda bordit të ri.

Megjithatë, disa burime kanë thënë se ai e ka refuzuar këtë rol pasi që më shumë konsiderohet ceremonial dhe se ai dëshiron në një mënyrë tjetër që duhet ecur përpara klubi.

Leonardo ishte një ikonë kur luante për Milan, por ai po ashtu ka një eksperiencë më të madhe në menaxhim që Maldini nuk e ka.

Drejtori i tanishëm, Marco Fassone dhe drejtori sportiv, Massimiliano Mirabelli mund të mbesin në Milan, por në pozita shumë më pak të rëndësishme.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto