Templates by BIGtheme NET

Serena Williams siguron finalen e tenisit

Tenistja, Serena Williams ka arritur në finalen e saj të 10-të në Wimbeldon, të 30-tën në të gjithë turnetë Grand Slam dhe të parën prej kur është bërë nënë, 10 muaj më parë.

Duhet tëthemi se Williams ka dominuar në gjysmëfinale duke mundur gjermanen, Julia Goerges me rezultat 6-2, 6-4 në sete.

Williams do të përballet me tenisten po ashtu gjermane, Angelique Kerber, të shtunën, me të cilën kishte garuar edhe në një tjetër finale më 2016.

Kjo datë përkon edhe me finalen e botërorit.

 

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto