Templates by BIGtheme NET

Sulm kamikaz në qendrën elektorale në Pakistan, humbin jetën 70 persona

Të paktën 70 persona kanë humbur jetën në Pakistan, ndërsa më shumë se 30 të tjerë kanë mbetur të plagosur pas një sulmi vetëvrasës në një qendër elektorale në Quetta.

Pak orë më parë një tjetër sulm me bombë ndodhi në një qytet në veriperëndim ku mbetën të vdekur 4 persona.

Situata në vendin aziatik, që sot ka zgjedhjet elektorale është shumë e tensionuar dhe autoritetet druhen për të tjera sulme.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto