Templates by BIGtheme NET

Sot finalja e vogël e Botërorit, Anglia dhe Belgjika kërkojnë vendin e tretë

Sot në orën 16:00 në Shën Petërburg, do të zhvillohet finalja e vogël e Kupës së Botës, ku do përcaktohet edhe skuadra që do të marrë medaljen e brozit.

Belgjika dhe Anglia do të ndeshen sonte, ndeshje e cila do përcaktojë gjithashtu edhe “Këpucës së Artë”.

Në garë janë janë Harry Kane dhe Lukaku, i pari ka shënuar 6 herë dhe sulmuesi belg dy herë më pak.

Të dyja skuadrat kërkojnë fitoren por ndeshja pritet të jetë e vështirë.

Të dy trajnerët e skuadrave kanë paralajmëruar se duan një emocion pozitiv, pas zhgënjimit që nuk kaluan në finale.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto