Templates by BIGtheme NET

Franca kampione e Botës, çfarë nuk u pa në ekran (Foto+Video)

Franca u shpall kampione e Kupës së Botës në Rusi pas fitores me Kroacinë me shifrat 4-2,  duke u bërë kështu dy herë fituese e trofeut më të rëndësishëm futbollistik në botë.

Pas vërshëllimës së arbitrit shpërtheu festa në tribuna, në fushë por edhe në Paris ku tifozët shpërthyen në brohorima.

Festë ishte për tifozët dhe për Presidentin Macron i cili në tribuna u zhvesh nga petku zyrtar në sinkron me tifozerinë dhe lojtarët.

Kjo finale dhuroi një emocion kudo dhe përmes fotosh shihet ndryshe nga ajo çfarë nuk u pa në ekran.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto