Templates by BIGtheme NET

Franca shpallet kampione bote

Kupa e Botës ka shkuar në Francë. “Gjelat” triumfojnë në Moskë.

Pas një finale midis Francës dhe Kroacinë e cila ishte një finale spektakli ku përfundoi me rezultatin 4-2.

Kroatët shpresuan, provuan por nuk i’a dolën që të bënin më shumë përballë “Bluve” që treguan supermacinë e tyre edhe kur u vunë  në siklet duke reaguar në mënyrën më të mirë të mundshme.

Me golat e Griezman me penallti, Mbappe dhe Pogba si edhe një autogol nga Mandzukiç Franca shpallet kampione e Botës.

Për Kroatët shënuan Perisiç dhe Mandzukiç për të vënë Francën disi në vështirësi dhe për të treguar se nuk shkuan kot deri në finale të Kupës.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto