Templates by BIGtheme NET

Hazard “i hap derën” Realit të Madridit pas 6 vitesh te Chelsea: Koha për një aventurë të re

Mesfushori sulmues i kombëtares belge, Eden Hazard, pritet të jetë pasuesi i Cristiano Ronaldos tek Reali i Madridit.

Pas largimit të këtij të fundit tek Juventusi, madrilenët janë vënë në kërkim të një lojtari të niveleve të larta dhe kush më mirë se Hazard mund të plotësonte boshllëkun e portugezit.

Vetë lojtari që aktualisht është nën kontratë me anglezët e Chelseat e ka lënë të hapur mundësinë e transferimit në Madrid, kur ka thënë: “Pas 6 vitesh të mrekullueshme me Chelsean është koha për të provuar diçka të re”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto