Templates by BIGtheme NET

Kuba reformon sistemin ekonomik, njeh pronën private

Kuba e drejtuar nga komunizmi do të njohë zyrtarisht pronën private, diçka që ka refuzuar prej kohësh si një mbetje e kapitalizmit, nën një kushtetutë të re që gjithashtu krijon pozicionin e kryeministrit së bashku me presidentin, njoftoi media shtetërore të shtunën.

Kushtetuta e tanishme e epokës sovjetike të Kubës vetëm njeh pronën shtetërore, bashkëpunuese, bujqësore, personale dhe sipërmarrje të përbashkët.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto