Templates by BIGtheme NET

LIVE/ Pogba dhe Mbappe gjunjëzojnë Kroacinë

Finalja e Kupës së Botës midis Francës dhe Kroacinë është një finale spektakolare dhe plot gola dhe duel. Rezultati i sfidës ka shkuar në shifrat 3-1 në favor të “Gjelave”.

Ka qenë Paul Pogba i cili ka trefishuar shifrat për Francën të cilët tashmë janë gjithnjë e më pranë trofeut të Kupës së Botës.

Por vetëm pak minuta më vonë nuk mund të mungonte edhe Kylian Mbappe për të dhënë kontributin e tij duke shënuar një gol mjaf të bukur nga 16 metërshi.

Do duhen edhe afrërsisht 20 minuta deri në përfundim të sfidës për të mësuar fituesin e këtij kopmeticioni, ku Kroacia duket se e ka të vështirë për të ndryshuar fatet e lojës.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto