Templates by BIGtheme NET

Maradona takon presidentin e Palestinës, i dhuron bluzën e Argjentinës (Video)

Ai ka vizituar Palestinën ku ka shprehur mbështetjen e tij për popullin palestinez.

Maradona njihet si një person polemizues. Ai ka pasur miqësi me ish-liderin kubanez, Fidel Kastro dhe me presidentin e Bolivisë, Evo Morales.

Në botërorin e fundit, Maradona, dhuroi spektakël në shkallët e stadiumit, teksa Argjentina e tij luante në fushë.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto