Templates by BIGtheme NET

Mbaron Europa League për Partizanin dhe Luftëtarin eleminohen që në fazën e parë

Partizani u mposht me rezultatin 2-0 në sfidën e kthimit ndaj Mariborit, duke u eliminuar kështu në raundin e parë të Ligës së Europës.

Edhe pse takimi u fitua nga skuadra sllovene, loja e të kuqve ishte bindëse. Atanda në pjesën e parë dhe Abdurahimi në pjesën e dytë tronditën traversën e portierit Handanoviç por pa arritur të shënonin.

Dervisheviç dhe Tavarez ishin autorët e golave për sllovenët.

Edhe skuadra tjetër shqiptare e Luftëtarit është eleminuar nga Europa League edhe pse barazoi 3-3 me Ventplis.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto