Templates by BIGtheme NET

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç qytetarja më e re e Beratit

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç tashmë është qytetarja më e re e qytetit të Beratit.

Në një vizitë të saj në Berat, Presidentja Kroate ka bërë edhe fotografinë e saj.

Ajo është nderuar dy ditë më parë nga Këshilli Bashkiak i qytetit të Beratit.

Kitaroviç ka qenë e shoqëruar nga homologu i saj Ilir Meta në qytetin e Beratit i u shpreh se vizita në këtë qytet të përfshirë në trashëgiminë botërore të UNESCO-s dhe shpallja e Presidentes kroate “Qytetare Nderi” nga Beratit është një tregues mjaft domethënës jo vetëm i lidhjeve të lashta mes dy vendeve e popujve, por edhe një ilustrim i marrëdhënieve të shkëlqyera e miqësisë së ngushtë mes shqiptarëve dhe kroatëve.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto