Templates by BIGtheme NET

Pas zjarreve shkatërruese Greqia goditet nga stuhitë, përmbyten shumë zona

Pas tragjedisë së shkaktuar nga zjarret, Greqia po përballet me një tjetër katastrofë natyrore.

Pjesa veriore e kryeqytetit grek, Athinë, është goditur nga shirat të rrëmbyeshëm të cilët kanë shkaktuar përmbytje.

Trafiku dhe lëvizja e qytetarëve është bllokuar në disa zona ndërkohë që nuk raportohet për viktima.

Dëmet materiale janë të konsiderueshme pasi ujërat janë futur në parkingjet e makinave dhe në shumkë dyqane.

Sipas metereologëve grekë, shira dhe stuhi priten edhe gjatë pasdites së sotme në zonën e Atikës dhe ne Selanik.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto