Templates by BIGtheme NET

“Në vazhdoni rrugën tuaj ju bij k**vash, do ju heq qafe” – Duterte paralajmëron policët e dyshuar për korrupsion

Presidenti filipinas, Rodrigo Duterte, ka kërcënuar në mënyrë demonstrative efektivët e dyshuar të policisë të përfshirë në korrupsion. Ai i ka kërcënuar se nëse bëjnë një gabim të vetëm që dëmton imazhin publik të policisë do e pësojnë keq.

Më shumë se njëqind policë, të cilët janë duke u hetuar për krime të ndryshme në të gjithë vendin, u dërguan në Pallatin Malacanang për një qortim publik nga presidenti i Filipineve, i cili e bëri të qartë që në fillim se ata janë tërësisht “të padobishëm” dhe përfaqësojnë një “murtajë” të shoqërisë.

“Unë do të jem i sinqertë me filipinasit. Nëse vazhdoni rrugën tuaj, bij kurvash, do ju ekzekutoj. Ju mund të jeni të sigurt për këtë. Unë nuk kam asgjë tjetër për të bërë me ju budallenj, ” u tha Duterte policëve, të cilët akuzohen për grabitje, grabitje, rrëmbim, përdhunim dhe veprime të tjera të korruptuara.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto