Templates by BIGtheme NET

Kapen 264 kg drogë në Greqi, droga dyshohet se vinte nga Shqipëria

Kapen rreth 264 kg marijuane ne Aleksandroupoli, Greqi. Droga qe dyshohet se vinte nga Shqipëria, u gjet e fshehur ne shkurre ne nje zonje bujqesore, e ndare ne 8 canta qe permbanin 200 pako me 263 kg 840 gram marijuane.

Policia mbajti ne vezhgim zonen dhe arriti te arrestoje nje 76-vjecar grek qe shkoi tek vendi ku ishte fshehur droga. Policia greke vijon hetimet per rastin ne fjale, raportojnë mediat lokale.

Prej fillimit te vitit e deri sot, ne Igumenice, Korfuz, Lefkadha, Kefalonia, Janine, Athine, Selanik, Arte, Kostur, Grevena e Follorine, Aleksandroupoli, policia greke ka sekuestruar rreth 7 ton marijuane qe vinte nga Shqiperia.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto