Templates by BIGtheme NET

Për Fernando Alonson nuk ka vend te Red Bull, “krijon kaos kudo ku shkon”

Nuk ka vend për Fernando Alonso te makina Red Bull,pas largimit të Daniel Ricciardo.

Pas kalimit të australianit te makina Renault, u përfol për një shkëmbim me spanjollin, që nga McLaren (përdor motorin e markës franceze) mund të kalonte te makina austriake.

Por Christian Horner, shefi i Red Bull, ka deklaruar se kjo gjë nuk ka për të ndodhur kurrë, duke i mbyllur derën këtij transferimi.

Kam respekt për Fernando, është një pilot i madh, shumë i madh. Por nuk mendoj se do ta shihni te Red Bull sezonin tjetër. Është një pilot që krijon shumë kaos kudo që shkon. Unë nuk mendoj se ai është zgjedhja më e mirë për ne. Unë preferoj që të investojmë te pilotët e rinj dhe jo të marrim një pilot që është në fundin e karrierës së tij. Sa herë që kemi marrë pilotët tanë që vijnë nga makinat tona satelit, kemi patur sukses”-u shpreh Horner

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto