Templates by BIGtheme NET

“A nuk keni turp, ju hipokritë” – Daçiç shpërthen në akuza ndaj NATO-s

Ministri i Jashtëm Ivica Daçiç ka sulmuar të gjithë ato vende dhe politikanë që thonë tani se nuk mund të ketë ndryshim të kufijve.

Ai ka thënë se ata duhet të turpërohen për veten e tyre.

Duke shtuar më tej në deklaratën e tij Daçiç tha se kishte në mendje të gjithë “ata që rrëzuan kufirin tonë dhe hapën kutinë e Pandorës” – duke iu referuar shpalljes së njëanshme të pavarësisë së Kosovës, një province të Serbisë, sipas tij.

Ministri, i cili po jepte një konferencë shtypi në Beograd së bashku me zëdhënësen e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova, theksoi se propozimi i presidentit serb Aleksandar Vuçiç për zgjidhjen e problemit të Kosovës përmes “delimitimit” përfaqësonte “thjesht dëshirën për të arritur një kompromis”.

“Ata e rrëzuan kufirin tonë dhe më pas kujtuan se” kufijtë nuk mund të ndryshoheshin “. Ju hapët kutinë e Pandorës dhe tani thoni që kjo nuk mund të flitet më. A nuk keni turp, ju hipokritë ?” – tha Daçiç.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto