Templates by BIGtheme NET

Kritikoi Xhakën dhe Shaqirin pas gjestit me shqiponjë, dorëhiqet sekretari i Federatës Zvicerane

Alex Miescher, Sekretari i Përgjithshëm i Federatës Zviceriane të Futbollit, ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij.

Ai kritikoi lojtarët me origjinë shqiptare të kombëtares zvicerane, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pasi gjestit të shqiponjës së lojtarët bënë në fitoren ndaj Serbisë.

“Për nëntë vite kam pasur privilegjin të ndihmoj futbollin zviceran, që nga fëmijët e deri tek elita. Javët e fundit ka pasur shumë keqkuptime dhe kam vendosur të largohem”, – ka shkruar në mesazhin e dorëheqjes, Miescher.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto