Templates by BIGtheme NET

Kush janë 8 viktimat nga familja Zykaj që u ekzekutuan në Vlorë nga 24-vjeçari

Janë zbardhur emrat e viktimave që mbetën të vrarë në masakrën në fshatin Resulaj të Vlorës.

Autori është identifikuar si Ridvan Zykaj, kurse 7 nga 8 viktimat janë; Denik Zykaj, Hazem Zykaj, Afërdita Zykaj, Besim Zykaj, Sara Zykaj, Vasilika Zykaj (17 vjeç) dhe Ledion Zykaj (6 vjeç). Ndërkohë nuk është identifikuar ende emri i viktimës së tetë.

Dyshohet se Ridvan Zykaj ka përdorur 2 karikatorë automatike dhe në pak minuta ka vrarë 8 personat.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto