Templates by BIGtheme NET

Përplasjet në Gaza, vriten 2 persona e plagosen qindra të tjerë

Dy persona janë vrarë në Gaza nga ushtria izraelite, duke përfshirë një ndihmësmjek në detyrë, raporton Ministria e Shëndetësisë palestineze.

Gjysmëhënës së Kuqe Palestineze raporton se 121 janë plagosur dhe se 57 prej tyre janë goditur nga plumba të vëtetë.

Ndihmësmjku Abdullah Qatiti u vra në Rafah në Gaza jugore kurse pesë ndihmëmjekë të tjerë janë plagosur.

32 persona janë trajtuar për gaz lotësjellës, raportojnë mediat palestineze.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto