Templates by BIGtheme NET

Masakra më e madhe në 30 vite, Xhafaj viziton të afërmit e viktimave në Selenicë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka vizituar mbrëmë të afërmit e viktimave në fshatin Resulaj të Selenicës, lu u vranë 8 persona.

Xhafaj ka mbërritur në Selenicë rreth dy orë pas ngjarjes që u konsiderua si masakra më e madhe e ndodhur në 30 vite në Shqipëri.

Ministri shoqërohej nga drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu dhe nga funksionarë të tjerë të Policisë së Shtetit dhe Drejtorisë së Policisë së Vlorës.

Xhafaj dhe Veliaj ngushëlloi të afërmit e viktimave për ngjarjen, ndërsa janë informuar nga drejtuesit e Policisë së Vlorës për detajet e operacionit me qëllim arrestimin e autorit.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto