Templates by BIGtheme NET

Banorët e Nivicës shpërthejnë portën që i pengonte për të shkruar në plazhin e Kakomesë (Video)

Banorët e Nivicës kanë shpërthyer portën që i privonte ata të shkonin në plazhin e Kakomesë.
Porta është vendosur në rrugën që të çon në plazhin e Kakomesë nga një investitor privat i cili e konsideron si pronë private.

Nga pamjet e publikuara nga “Saranda Web” gjatë konfliktit mes banorëve dhe policisë që kishte shkuar në vendngjarje për të mbarvajtur situatën ata paraqitën provat nga gjykata e cila ka dhënë vendim për lirimin e rrugës.
Banorët  kanë qenë të vendosur që të për të arritur qëllimin e tyre.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto