Templates by BIGtheme NET

Protestuesi rumun u kthehet policëve që po e dhunonin (Video)

Një protestues rumun, i është kundërpërgjigjur policëv që e dhunuan.

Teksa policët përpiqen ta godasin ai u ikën nga duart dhe më pas rikthehet për të goditur njërin nga policët.

Rumania është përfshirë nga protesta të ashpra kundër qeverisë lidhur me korrupsionin që ka mbërthyer vendin ballkanik.

Qindra mijëra rumunë kanë ardhur nga vendet ku jetojnë për të protestuar në kryqytetin e vendit, Bukuresht.

Protestat janë shoqëruar më përplasje mes policisë dhe protestuesve dhe siç raportojnë mediat rumune, deri tani ka pasur më shumë se 450 persona të plagosur.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto