Templates by BIGtheme NET

Merkel s’le vend për nënkuptime, e thotë prerë: Kufijtë në Ballkan s’mund të ndryshohen

Kancelarja gjermane Merkel, e ka thënë qartë se nuk në Ballkan nuk mund të ketë ndryshim kufijsh.

Ajo e ka theksuar këtë gjë në takimin me kryeministrin e Bosnjës, Zvizdiq, raporton REL.

Sipas kancelares, Gjermania është mbështetëse e fuqishme e përspektivës evropiane të Ballkani perëndimor, ndërsa tha se kufijtë nuk mund të ndryshohen.

“Ka tendenca të caktuara në Ballkanin Perëndimor dhe po flitet për rivendosje të kufijve, por kjo nuk mund të bëhet.” – ka thënë Merkel.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto