Templates by BIGtheme NET

Ultimatumi për lojtarin e Tottenham, “medalje e artë ose shërbim ushtarak”

 

Sulmuesi i Tottenham, Son Heung-Min, është larguar nga klubi anglez, për të marrë pjesë në Lojërat Aziatike me Korenë e Jugut. Por, autoritetet në vendin e tij, e kanë detyruar që të fitojë medaljen e artë me kombëtaren, përndryshe, do i duhet të përballet me shërbimin ushtarak, i cili zgjat 21 muaj.

Tottenham e ka lejuar që të largohet me vendin e tij, dhe nga ana tjetër shpreson që të mos i duhet të privohet nga shërbimit e koreano-jugorit, nëse pas disa kohësh do i duhet që të shkojë për të kryer shërbimin ushtarak.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto