Templates by BIGtheme NET

Sulmoi ministrin grek në vitin 2013, ndalohet pas 5 vitesh kërkim shqiptari

Është ndaluar shqiptari që sulmoi ministrin grek të Mbrojtjes, Panos Kammenos, në vitin 2013.

Sulmi ndaj Kamenos, asokohe kreu i partisë “Grekët e Pavarur”, ndodhi gjatë një marshimi në kujtim të një viktime nga partia “Agimi i Artë” në Keratsini.

Shqiptari sulmoi Kamenos dhe më pas u largua me shpejtësi.

Policia greke ka identifikuar shqiptarin pas vitesh dhe e ka ndaluar atë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto