Templates by BIGtheme NET

Haradinaj e thotë qartë: Në Bruksel s’mund të diskutohet shkëmbimi i territoreve

Kryeministri i Kosovës, Haradinaj, ka dhënë një deklaratë për mediat ku ka ripërsëritur se në bisedimet me Serbinë në Brukel nuk duhet të diskutohet për shkëmbim territoresh.

Kreu i qeverisë i bëri deklaratat e mësipërme pas takimit me presidentin Thaçin, Kreun e Kuvendit, Veseli dhe zv/kryeministrat Limaj, Pacolli e Gashi, raporton Lajmi.net.

Shefi i ekzekutivit ka deklaruar se në procesin e dialogut duhet të përfshihet edhe opozita.

Ai e ka mohuar që në këtë takim është diskutuar për vazhdimin e negociatave ndërmjet Thaçit e Vuçiqit më 7 shtator.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto