Templates by BIGtheme NET

Merret vendimi, liberalizohen vizat për shtetasit e Kosovës

Komiteti për të Liritë Qytetare, Drejtësi, dhe Çështje të Brendshme në Parlamentin Evropian voton pro liberalizimit të vizave për shtetasit e Kosovës.

Pas miratimit nga komiteti, çështja do i kalojë Parlamentit Evropian për Këshilli për Marrëveshje nder-institucionale për Liberalizim, që do vendosë përfundimisht.

30 vende votuan pro, 10 kundër ndërsa 2 vende abstenuan.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto