Templates by BIGtheme NET

Kosova bën detyrën në “Fadil Vokrri” dhe blindon kreun e grupit

Kosova ka bërë atë që pritej në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës duke mposthtur Ishujt Faroe me rezultatin 2-0.

Pas barazimit ndaj Azerbajxhanit, kombëtarja e drejtuar nga zvicerani Challandes është në vendin e parë dhe duke pasur parasysh grupin ku bën pjesë ka mundësi të mira të ngjitet një ligë më lart. N

deshjen e radhës Kosova e luan ndaj Maltës në fushën e saj më 11 tetor.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto