Templates by BIGtheme NET

Abuzoi seksualisht me 17-vjeçaren, vetëdorëzohet në polici ish-deputeti në Kosovë

Akuzat për skandal seksual kanë detyrar ish-deputetin e Kuvendit të Kosovës Numan Baliq  të dorëzohet në polici.  Pas raportimit nga prindërit e të miturës 17-vjeçare, deputeti Numan Baliq, është dorëzuar në polici duke pranuar skandalin seksual.

60-vjeçari, i cili për një kohë të shkurtër ishte edhe zëvendës/ministër në qeverinë Haradinaj, ka abuzuar me 17-vjeçaren e komunitetit Boshnjak, Selma M. Baliq nuk është arrestuar, por është vetëdorëzuar në polici dhe më pas prokurori e ka liruar me proçedurë të rregullt. Nuk dihet ende rrethanat e kësaj ngjarje. Organet janë duhet hetuar.

“Prokuroria Themelore e Pejës e ka trajtuar këtë informatë, ashtu që janë duke u ndërmarrë veprimet e nevojshme me qëllim të verifikimit të tyre. Për momentin nuk mund të japim informata më shumë për shkak të konfidecialitetit të hetimeve”, njofton Prokuroria në lidhje me këtë ngjarje. 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto