Templates by BIGtheme NET

Dy rusët e akuzuar për helmimin e ish-agjentit Skripal mohojnë gjithçka live (VIDEO)

Dy burrat rusë të akuzuar për helmim e ish-agjentit Skripals kanë deklaruar për RT-në në një intervistë ekskluzive se ata shkuan në Salisbury për të bërë disa gjëra pasi një mik i nxiti ata të vizitonin qytetin e “mrekullueshëm”.

Aleksandër Petrov dhe Ruslan Boshirov i thanë kryeredaktorit të RT Margarita Simonyan,  se ata ishin në Salisbury si turistë, por shkurtuan vizitën e tyre për shkak të motit të ftohtë dhe baltës në atë qytet. 

“Ne shkuam atje për të parë Stonehenge, Sarum Vjetër, por ne nuk mund ta bëjmë, sepse ka pasur baltë me llucë kudo, qyteti ishte mbuluar nga kjo llucë, u lagëm, morëm trenin më të afërt dhe u kthyem [në Londër]”, deklaroi Petrov.

Skripal, një ish agjent i dyfishtë rus, u helmua së bashku me vajzën e tij në Salisbury qendrore në mars. Qeveria e Britanisë së Madhe ka fajësuar Rusinë për incidentin, me kryeministrin Theresa May duke pretenduar se Petrov dhe Boshirov janë anëtarë të GRU-së, shërbimit ushtarak të inteligjencës të Rusisë.

Burimi:RT

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto