Templates by BIGtheme NET

Basha nis vizitën në Maqedoni

Kreu i PD-së, Basha, ka nisur një vizitë në Maqedoni. Atje pritet të takohet me faktorin politik shqiptar ku tema kryesore  e diskutimeve pritet të jetë referendumi për marrëveshjen e emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë.

Në datën 30 shtator, në vendin fqinj mbahet referendumi ku do vendoset nëse marrëveshja me Greqinë do hyjë në fuqi apo do rrëzohet.

Miratimi i kësaj marrveshjeje i hap rrugën Maqedonisë për t’u anëtarësuar në NATO.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto