Templates by BIGtheme NET

Hamilton fiton garën e Singaporit, Vettel mbetet larg garës për kampion

Lewis Hamilton ka fituar garën e sotme në Formula 1 të zhvilluar në Singapor duke lënë mbrapa Max Verstpaen dhe Sebastian Vettel.

Hamilton dhe Vettel janë në një duel të hapur në garën për t’u shpallur kampion me britanikun i cili me këtë fitore kryeson me 40 pikë.

Për gjermanin Vettel duhet që në garat e mbetura t’i “japë më shumë gaz” kokëkuqes për të fituar titullin kampion.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto