Templates by BIGtheme NET

Përfshihet nga flakët stani në Gjirokastër, shkrumbohen 5 hektarë shkurre

Një stan është përfshirë nga flakët e zjarrit në Malin e Gjerë në Gjirokastër. Mësohet se zjarri ka përfshirë disa pisha dhe rreth 5 hektarë tokë me shkurre.

Ndërsa banorët po përpiqen ta shuajnë zjarrin me mjete rrethanore, në vendngjarje kanë mbërritur edhe forcat zjarrfikëse. Por makinat me ujë për shkak të terrenit të vështirë nuk mbërrijnë dot dhe zjarrfikësit u janë bashkuar banorëve me mjetet rrethanore.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto