Templates by BIGtheme NET

Xhafaj e pranon hapur: Grupi “Bajri” influencë në politikë dhe polici

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka qenë i ftuar në emisionin  në Real Story për të folur për ngjarjet më të fundit dhe situatën e rendit në vend ku ka pranuar se grupi “Bajri” i kapur në Shkodër ka pasur infulencë në polici dhe në politikë.

Grupi kriminal “Bajri” i cili u shkatërrua së fundmi nga Policia e Shtetit, ka pasur influencë të rëndësishme politike por edhe në Policinë e Shkodrës.  Ky grup ka pasur influence shtetërore në kohëra të ndryshme ndër vite, madje edhe në polici. Në kohët e fundit ne kemi punuar shumë që t’ia heqim këto influence”- u shpreh Xhafaj.

Por Xhafaj pavarësisht se pranoi që grupi kriminal ka pasur ndikim në politikë dhe polici nuk ka përmendur emra konkretë te lidhur me “Bajrat”.

MUND TË KOMENTOSH

Komento i pari

avatar
  Subscribe  
Më njofto