Templates by BIGtheme NET

Bayern ndalet në shtëpi nga ish lojtari i saj

Mbrëmjen e sotme u luajtën disa prej ndeshjeve të javës së 5-të në Bundesligën gjermane. Bajerni i Mynihut, u ndal në një barazim 1-1 në shtëpi me Augsburgun.

Për ekipin e Kovaç, shënoi Arjen Roben në minutën e 48-të, por teksa bavarezët po shkonin drejt marrjes së 3 pikëve, Feliks Gëtze, vëllai i Mario Gëtzes, që ka dalë edhe nga të rinjtë e Bajernit, shënoi në të 87-tën. Vetëm 19-vjeç, këtë sezon ai u transferua tek Augsburgu nga ekipi i dytë i Bajernit, dhe që në ndeshjen e parë ndaj bavarezëve, ia doli që të lërë gjurmë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto