Templates by BIGtheme NET

Inter fiton me vështirësi ndaj Fiorentinës

Interi mori fitoren e dytë radhazi në Serie A dhe këtë herë përballë një skuadre të fortë si Fiorentina.

Zikatrit vuajtën në këtë ndeshje në “San Siro”, por në fund triumfuan me rezultatin e ngushtë 2-1.

Kapiteni Icardi ktheu në gol një 11-metërsh në pjesën e parë, por Fiorentina reagoi dhe me të filluar pjesa e dytë arriti të barazoi me një autogol të Chiesa-s.

Por skuadra e Spalletit gjeti forca dhe shënoi edhe golin e dytë dhe të fitores, të cilin e shënoi mbrojtësi D’Ambrosio.

Me këtë 3 pikësh, Interi ngjitet në kuotën e 10 pikëve pas 6 ndeshjeve.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto