Templates by BIGtheme NET

Ed Sheeran, këngëtari më i pasur në botë

Ed Sheeran është këngëtari më i pasur në botë. Të paktën sipas renditjes së fundit që ka bërë revista ‘Forbes’.

Sipas kompanisë së tij, ylli britanik britanik i muzikës fitoi më shumë se 36 milionë pound  apo 67 milion dollarë, vetëm në vitin 2017. Jo keq për dikë që e nisi karrierën e tij duke kënduar në rrugë, siç shkruajnë mediat ndërkombëtare.

Këngëtari 27-vjeçar, i cili tani konsiderohet artisti më i pasur solo në botë, bëri  plot 138,686 dollarë në ditë vitin e kaluar dhe mbi 50 milionë dollarë për 2018-ën, ndërkohë që ende ka disa muaj të tjerë përpara për t’u bërë bilancet përfundimtare.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto