Templates by BIGtheme NET

Rreshje të dendura në Itali, shembet ura

Shirat e furishëm që kanë goditur jugun e Italisë dhe në mënyrë të veçantë Sandenjan dhe kanë bërë që lumi të fryhet dhe të dalë nga shtrati.

Sipasojë e vërshimeve të ujit ura në Rio Santa Lucia, përgjatë rrugës 195 që lidh Cagliarin me Capoterran është shembur plotësisht.

Rruga ishte mbyllur nga Anas disa orë më parë.

Në pamjet me helikopter të xhiruara nga Guardia di Financa shihet niveli i ujit dhe ura e shembur.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto