Templates by BIGtheme NET

Martohet princesha Eugenie, mbretëresha Elizabet i organizon dasmë me 850 të ftuar (FOTOT)

Pallati mbretëror në Britaninë e Madhe ka zhvilluar dasmën e rradhës. Këtë herë kanë thurrur kurorë princesha Eugenie dhe Jack Brooksbank. Pas cerominës së dasmës kanë filluar festimet në pallatin mbretëror.

Çifti është kurorëzuar në sallën e  Shën Gjergjit të Kështjellës Windsor, një cermoni kjo e organizuar nga mbretëresha. Në të kishte 850 mysafirë.

Duka i Yorkut theu një traditë mbretërore  dhe i dha dhëndrit të tij të ri një përqafim përpara Mbretëreshës.

Fjalimi i Jack ishte ‘i mbushur me përkushtim ndaj Eugenie’ dhe ai i tha gruas së tij të re se ajo ‘ndriçon jetën e tij dhe e bën atë të ndihet i plotë’.

Burimi: Daily Mail

 

 

Komento

Adresa e email nuk do te publikohet. Fushat jane te domosdoshme *

*