Templates by BIGtheme NET

S’mbahet Usain Bolt, njeriu më i shpejtë në planet shënon 2 golat e parë si futbollist (Video)

Njeriu më i shpejtë në botë, Usain Bolt, ka shënuar golat e tij të parë si futbollist për Central Coast Mariners, gjatë një ndeshjeje miqësore, ndërsa periudha e tij e provës për klubin profesionist australian të A-League vazhdon.

Shpresat e 32-vjeçarit për të nënshkruar një kontratë me kohë të plotë u rritën ndjeshëm pas dygolëshit të shënuar në miqësore.

Goli i parë erdhi pas njës gjuajtjeje rrufe ndërsa i dyti ishte një gol ku Bolt shfrytëzoi më së miri një mosmarrëveshje mes portierit dhe mbrojtësit të ekipit kundërshtar.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto