Templates by BIGtheme NET

Gabimi në mbrojtje, Shqipëria ndëshkohet nga Izraeli

Kombëtarja shqiptare është dnëshkuar nga një gol i shpejtë në minutën e 8’ të pjesës së parë në sfidën e luajtur për Ligën e Kombeve ndaj Izraelit në transfertë.

Një top i gjatë nga portieri, dyshja e qendrës së mbrojtjes nuk ka mendjen, dhe përfiton Hemed, i vetëm me Strakoshën., duke ndëshkuar “kuq e zinjtë”.

Në sfidën e parë, Shqipëria fitoi minimalisht 1-0 takimin ndaj Izraleit me një gol të Taulant Xhakës.

Për sa i përket klasifkimit Shqipëria, Izraeli dhe Skocia kanë nga tre pikë.

Ndërkohë , Shqipëria:luan me Strakoshan në portë, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj dhe Binaku në mbrojtje  Basha, Xhaka, Memushaj dhe Uzuni në mesfushë Balajd dhe Grezda janë dyshja e sulmit.

Formacionet:

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto