Templates by BIGtheme NET

Arrestohet për ‘ryshfet’ zëvendësministri në Kosovë

Zv.ministri i Zhvillimit Rajonal në Kosovë është arrestuar një natë më parë. Lajmi është konfirmuar nga policia e Kosovës, e cila bën me dije se Musa Cena, i cili vjen nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) është arrestuar për akuzat për ryshfet.

Përvecc zëvendësministrit Cena, janë arrestuar edhe dy persona të tjerë, identiteti i të cilëve nuk bëhet ende i ditur.

 “Policia e Kosovës pas ndërmarrjes se veprimeve hetimore, ka kryer arrestimin e tre personave të dyshuar të involvuar në veprat penale Marrje e Ryshfetit dhe Keqpërdorim i Pozitës apo autoritetit Zyrtar’ sipas kodit penal të Republikës së Kosovës.”, tha Daut Hoxha, zëdhënës i Policisë se Kosovës.

“Të dyshuarit, duke vepruar në bashkëkryerje, dyshohet se kanë marrë ryshfet nga pala e dëmtuar”, ka thënë Hoxha.

Hoxha ka thënë po ashtu se të gjitha veprimet tjera policore do të ndërmerren konform autorizimeve dhe rekomandimeve të organeve kompetente te drejtësisë.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto