Templates by BIGtheme NET

Berisha: Bushati dhe Harusha lidhje me Bajrat, nuk kanë vlerë arrestimet kur arrestohet ushtari dhe jo bosi

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se nuk kanë vlerë arrestimet e “ushtarëve” kur bosët që lejonë krimin dhe drogën qëndrojnë jashtë duke akuzuar se pas çdo bande kriminale në vend qëndron Edi Rama.

Sipas tij pas bandës së Bajrajve në Shkodër qëndron Edi Rama dhe Ditmir Bushati.

“Unë jam politikan dhe detyra ime është të pres lidhjet e politikës me krimin. Por nëse arrestohet ushtari dhe jo bosi, kjo ka një vlerë por vlera kryesore është të arrestohet Bosi. Bosi në këtë Rast është rama. Për Bajrajt është Rama, Bushati dhe Harusha. Për Avdulët është Gjushi dhe Rama.

Bushati i ka kërkuar që të ndërhyrë Rustem Bajrajt që të ndërrojë trajnerin e klubit të Velipojës dhe i ka ndërruar”.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto