Templates by BIGtheme NET

Arsene Wenger drejt Milanit

Ish-trajneri legjendar i Arsenal, i gjendur pa ekip që pas largimit të tij nga “Topçinjtë”, shumë shpejt do të rikthehet në aktivitet. “Do të jem gjëkundi në fillim të vitit të ardhshëm, por nuk e di se ku. Kam pushuar mirë. Kam parë shumë futboll. Më mungon”, deklaroi 69-vjeçari francez për Sky Sport

Emri i tij ka qarkulluar në të gjitha qarqet e futbollit ku klubet po hasin vështirësi, si në rastin e Bayern Munich, Real Madrid, Fenerbahce, madje edhe për të marrë drejtimin e skuadrës që Marcello Lippi do të dorëzojë në fillim të vitit të ardhshëm.

Arsene Wenger madje është përfolur edhe te PSG në rolin e drejtorit të përgjithshëm, që do të implikonte largimin e drejtorit sportive aktual, portugezit Antero Henrique.

Por trajneri që ka fituar tre tituj kampion në Premier League dhe i shtatë Kupave të Anglisë, sikurse zbulohet nga “France Football”, ka negociuar për disa javë edhe me Milan. Këto tratativa janë shumë pranë një konkluzioni të shpejtë.

Situata e klubit nuk është dramatike, por gjithsesi mbetet larg pritshmërive të aksionerit të ri kuqezi, fondit amerikan të investimeve Elliot Management Corporation, që ka marrë borxhet e kinezit Li Yonghong.

Arsene Wenger do të zëvendësonte Gennaro Gattuso në krye të kuqezinjve. Do të kishte edhe një rol më aktiv në bashkëpunim me drejtorin sportiv, brazilianin Leonardo.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto