Templates by BIGtheme NET

Prokurorët Gashi-Gina fitojnë betejën me Arta Markun, rikthehen në detyrë

Pas një beteje të gjatë mediatike dhe ligjore bashkëshortët prokurorë Rovena Gashi dhe Dritan Gina do të rikthehen në punë. 

Dy prokurorët u pezulluan nga detyra nga Prokurorja e Përgjithëshme të Përkohshme Arta Marku. Ata kanë fituar gjyqin në Gjykatën Administrative të Apelit për t’u rikthyer në punë.

Gashi-Gina ishin pezulluar nga detyra nga Arta Marku pas akuzës per refuzimi për deklarim, fshehjes së pasurisë dhe deklarimit të rremë të pasurinë nga prokuroria e Durrësit. Por vendimi i Apelit u ka dhënë të drejtë atyre duke shfuqizuar vendimin e kryeprokurores./Hashtag.al

Vendimi:

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto