Templates by BIGtheme NET

Berisha: Presidenti nuk është kukull por avokat i Kushtetutës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur rreth vendimit të Presidentit Ilir Meta për mosdekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm.

Berisha ka deklaruar se Presidenti nuk është avokat i interasve të qeverisë por të shtetit dhe Kushtetutës.

Ata që mendojnë se presidenti është një kukull ceremoniale e Republikës së Shqipërisë, ata nuk njohin kushtetutën.

Kushtetuta e ka shpallur atë kryetar të shtetit.

Presidenti është avokat i interesit të shtetit por dhe i kushtetutshmërisë së vendit”- është shprehur ish-kryeministri Sali Berisha për ABCnews.

 

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto