Templates by BIGtheme NET

Hamilton niset i pari në Brazil, ndiqet nga Vettel dhe Bottas

Lewis Hamilton rrëmben pole position e 10 të tij në Cmimin e Madh të Brazilit, gara e parafundit e Botërorit.

Rrëmben është pikërisht fjala e duhur për britanikun e Mercedes, suksesi i të cilit u vendos nga disa vendime të diskutueshme të komisarëve të pistës.

Hamilton rregjistroi kohen 1’07”281, duke mbajtur pas shpine Ferrarin e Vettel (+ 0”093), që do të niset me të nga vija e parë, ndërsa pas tyre do ta bëjnë garën emocionuese në vijën e dytë Bottas-Raikkonen e në të tretën Verstappen-Ericsson.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto