Templates by BIGtheme NET

Maqedoni, protestë për arratisjen e Gruevskit

Në Maqedoni  një grup qytetarësh janq duke protestuar para kryeministrisë  për arratisjen e Nikolla Gruevski.

Të pranishmit kërkojnë dorëheqjen e ministri të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, por edhe paraburgim për Sasho Mijallkov, ish- drejtorin e DSK-së dhe kushëririn e Gruevskit. Ata akuzojnë qeverinë për dorëheqjen e Gruevskit. 

Nga Ministria e Drejtësisë u deklaruan se po përgatitet dokumentacioni i nevojshëm për ekstradim, që ku ju ka ardhur njoftimi nga Ministria e Punëve të Brendshme se Gruevski gjendet në Hungari.

Për ekstradimin e Gruevskit janë të nevojshme dokumentet nga gjykata, gjegjësisht vendim përfundimtar, ku gjykata çon vendimin e organit kompetent për ta bërë ekstradimin.

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto