Templates by BIGtheme NET

Këngëtarja shqiptare mes 28 personave me ndikim në Europë për 2019

Politico ka publikuar një listë  të 28 personave që do ta formësojnë Evropën në vitin e ardhshëm. Politikoa ka publikuar  një listë me 28 njerëz që do të keni shumë ndikim në Europë gjatë vitit 2019.

Mes tyre është edhe këngëtarja Era Istrefi është duke vendosur Kosovën në hartë, ndonëse disa nuk kanë dëshirë që ky vend të jetë aty. Ajo është renditur si ëndërrimtarja e tretë e Evropës.

Në listë gjendet edhe politikania ambicioze, Yulia Tymoshenko, e renditur e pesta në listën e kryesve. Përveç tyre në listë gjendet edhe filozofi dhe shkrimtari, Mihai Șora, ka lindur më 1916 në atë që sot njihet si Rumani.

Burimi: Politiko

MUND TË KOMENTOSH

avatar
  Subscribe  
Më njofto